Święto Chleba Mleka i Miodu

świętO chleba mleka i miodu

13 września 2020

Święto Chleba jest imprezą organizowaną w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach inspirowaną jednym z cykli kolekcji figur wykonanych przez Władysławę Prucnal z Medyni Głogowskiej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku i na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury „PEGAZ” w Pieckach. W tym roku odbyła się w niedzielę 13- go września, jak co roku z tej okazji, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się odczytaniem fragmentu Balladyny, która była lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania. Goście Muzeum, po długiej przerwie mieli okazję posłuchać występów zespołów „Wibramfon” i „Pegaz”. Tego dnia byli z nami Edukatorzy Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni z warsztatami edukacyjnymi. Pracownicy GOPS w Pieckach z Klubem Integracji Społecznej przeprowadzili akcję profilaktyczno – informacyjną na temat FAS. Odbył się pokaz Strażacki druhów OSP w Pieckach, na którym pokazano jakie kroki podjąć w przypadku zapalenia oleju na patelni a czego nie wolno robić. Przygotowaliśmy również zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy animacyjne dla całych rodzin. Na święcie chleba nie mogło zabraknąć, Chleba, który jak co roku podarowany został przez Piekarnię Cukiernię Szabelski, towarzyszyło nam również stoisko z regionalnymi smakołykami lokalnego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej. Bardzo dziękujemy Cukierni Piekarni Szabelski za przekazane pieczywo, oraz jednostkom, które swoją obecnością ubogaciły Święto Chleba: Mazurski Park Krajobrazowy, Ochotnicza Straż Pożarna w Pieckach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Piecki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom. 

31 sierpnia 2019 r.

Festyn dedykowany rodzinom z dziećmi. Podczas trwania imprezy odbywały się: degustacja chleba, pokaz wypiekania pieczywa, warsztaty przygotowanie przez Nadleśnictwo Strzałowo, Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni i Dom Kultury w Pieckach, Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieckach oraz bloki zabaw dla dzieci. 

Nie zabrakło również występów, na scenie zaprezentowały się zespoły Wibramfon oraz Kontrakt

Uruchomiony został również zbudowany podczas „Festiwalu Ceramiki” piec, w którym wypiekane były podpłomyki. 

Na Święcie Chleba ze stoiskiem z różnymi dobrociami wystawiło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Pieckach.

Accessibility Toolbar