Jarmark Mikołajkowy

jarmark mikołajkowy

8 grudnia 2019 r.

Mikołajki są świętem wprowadzającym nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę 8 grudnia 2019 r. Dom Kultury w Pieckach zamienił się w Wioskę Świętego Mikołaja. GOKSiR „Pegaz” wraz z  partnerami: Nadleśnictwem Strzałowo, Mazurskim Parkiem Krajobrazowym, Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprosili mieszkańców, aby wspólnie rozpocząć przygotowania do Świąt.

Jedną z atrakcji Jarmarku Mikołajkowego były stoiska z bombkami i ozdobami świątecznymi. Lokalni rękodzielnicy dopisali wystawiając swoje prace. Stoły obfitowały w bogactwo różnorodności. Świąteczne skrzaty, wianki, świece z naturalnego pszczelego wosku, małe choineczki to tylko nieliczne przykłady kreatywności twórców. Goście kiermaszu mogli zakupić również wyroby własne takie jak: wędliny, sery, chleby, mód, pierniczki, ciasta i pierogi.
W organizację Jarmarku  zaangażowało się Nadleśnictwo Strzałowo i Mazurski Park Krajobrazowy. Przygotowane wraz domem kultury atrakcyjne warsztaty przyciągnęły rodziny z dziećmi. Dzieci  z zapałem tworzyły stroiki i dekoracje świąteczne, które mogły zabrać ze sobą do domu. Dzięki życzliwości Nadleśnictwa Strzałowo impreza była iście choinkowa. Ozdobione świerki witały wszystkich już od drzwi.
Wśród stoisk przechadzały się roześmiane wolontariuszki, które zachęcały do wspólnej zabawy, były one zapowiedzią odwiedzin Mikołaja, który wysłuchał próśb dzieci a także obdarował je słodkościami. Na gości czekał również ciepły świąteczny barszcz.
Podczas niedzielnego spotkania nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Zaproszone zespoły wprowadziły wszystkich uczestników Jarmarku w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jako pierwsze na scenie Domu Kultury zaprezentowały się młode tancerki z zespołu Happy Kids jako śnieżynki i reniferki, grupa Breakdance z Mrągowa i uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pieckach. Następnie wystąpiły zespoły: „Pegaz”, oraz mali gitarzyści z grupy działające przy GOKSiR „Pegaz”. Wielkim finałem był występ grupy „Intro”, w którym młode tancerki przywitały Świętego Mikołaja.

Accessibility Toolbar