NOC BIBLIOTEK 10.10.2020r.

Nasza biblioteka już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji NOCY BIBLIOTEK, której tegorocznym hasłem był „Klimat na czytanie”. Natomiast naszym hasłem zostały MAZURSKIE KLIMATY i w tym kontekście stworzyliśmy program.

Pierwszym blokiem były gry i zabawy integracyjne na wesoło, następnie poznaliśmy gwarę mazurską, a punktem kulminacyjnym było wspólne lepienie pierożków z darami lasów i jezior mazurskich.

14.05.2019 r.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Teatr MASKA z Krakowa zaprezentował autorski spektakl profilaktyczno-edukacyjny z cyklu „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.
Na widowni zasiadło około 150 dzieci przedszkolnych i szkolnych ( kl.I ).

Głównym celem dydaktycznym przedstawienia było zachęcenie najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek.

#cojaczytam, #wolnelektury, Kampania promująca czytelnictwo/tworzenie memów i plakatów.

05.10.2019 r.

NOC BIBLIOTEK 2019

W spotkaniu wzięło udział 14 uczestników w wieku 7-14 lat.

Spotkanie rozpoczęło się następującą zabawą : zadaniem każdej osoby było podanie swojego imienia i rzeczy którą lubi, zaczynającą się na pierwszą literę swojego imienia: „Mam na imię Kasia i lubię krówki”. Kolejna osoba powtarzała imiona i rzeczy osób będących przed nią…

Następnie przeszliśmy do głośnego czytania „Opowieści z Narnii”.

Kolejną zabawą było rzucanie cieni. Rozwieszono prześcieradło i ustawiono za nim lampę.

Grupa siedziała przed ekranem i miała za zadanie odgadnięcie co przedstawia osoba będąca za ekranem. Kreatywność uczestników nie miała końca….

Kolejna zabawa polegała na zapamiętaniu książek w określonym czasie. Stopień trudności zależny był od wieku uczestnika. Zostały wyłożone książki i osoba musiała zapamiętać tytuły, wyjść i zamknąć drzwi, reszta chowała jedną książkę i zadaniem było odgadnięcie brakującego tytułu.

Punktem kulminacyjnym naszej Nocy Bibliotek 2019 byli Milionerzy Literaccy. Wszyscy odpowiadali na pytania i mieliśmy trzech milionerów!!!

Następnie przeszliśmy do zajęć artystycznych, były to mixmedia. Dzieci tworzyły prześliczne prace.

Kolejny etap obejmował zajęcia taneczne – improwizacje z wykorzystaniem słowa. Ostatnią częścią Nocy Bibliotek 2019 było wyświetlenie filmu „Ptyś i Bill” w reż. A. Charlota i F. Magniera, przekazanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

15.11.2019 r.

Zaduszki Wiechertowskie

Wieczór literacki w Kawiarni „ Mufinka” Marka Szabelskiego zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości ERNSTA WIECHERTA oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im.E.Wiecherta w Pieckach. Fragmenty prozy oraz wiersze czytali członkowie i sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta ; m.in. Czesław Ilwicki, Zofia Wojciechowska, Maria Jasińska,Maria Jarczewska, Halina Banach. W przerwach czytania prozy i poezji Ernsta Wiecherta wystąpił zespół WIBRAMFON z GOKSiR.

28.11.2019 r.

Zawód-bibliotekarz Samorządowe Przedszkole w Pieckach, lekcja biblioteczna / Grupa Biedronki i Krasnale.

29.11.2019 r.

Czytanie poezji przez uczestników Saloniku Literackiego oraz Hannę Szymborską przy akompaniamencie Grzegorza Piątka.

14.12.2019 r.

Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych/budki lęgowe MPK