Wydarzenia

NOC BIBLIOTEK 01.10.2022r.

Noc Bibliotek „to się musi powieść” 

– warsztaty rzeźbiarskie z Piotrem Bogdaszewskim

– gra detektywistyczna, której terenem będzie cały GOK 

– zabawy animacyjne na rozgrzewkę 

– kolorowe kanapki – pyszności, które zrobimy wspólnie

– seans filmowy obowiązkowo z watą cukrową i popcornem

 -na nocowanie – zabierz ze sobą śpiwór i poduszkę

– wspólne śniadanie 

NOC BIBLIOTEK 09.10.2021r.

Noc Bibliotek 2021
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną zabawę😄
Wielkie podziękowania dla Olsztyńskiego Teatru Ulicznego😄
Było SUUUPER

NOC BIBLIOTEK 10.10.2020r.

Nasza biblioteka już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji NOCY BIBLIOTEK, której tegorocznym hasłem był „Klimat na czytanie”. Natomiast naszym hasłem zostały MAZURSKIE KLIMATY i w tym kontekście stworzyliśmy program.

Pierwszym blokiem były gry i zabawy integracyjne na wesoło, następnie poznaliśmy gwarę mazurską, a punktem kulminacyjnym było wspólne lepienie pierożków z darami lasów i jezior mazurskich.

 

21.07.2020 r.

Zajęcia czytelnicze dla dzieci w wieku 6-12 lat w ramach „Wakacji z Pegazem”

Jak widzimy kolory?

W programie : zabawy integracyjne, kalambury, powstawanie tęczy, eksperymenty na ścianie, głośne czytanie książki pt. „Wszystkie kolory tęczy””, budowa oka, jak widzą zwierzęta,praca plastyczna OKO z płyty CD.

Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna dla uczniów klas V-VII ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach pt. Gwara mazurska. Uczestnicy koła historycznego i turystycznego posłuchali prezentacji na temat historii Mazur, gwary mazurskiej oraz posłuchali fragmentu „Małego Księcia”

A. De Saint-Exupery czytanego w gwarze mazurskiej, a na zakończenie wykonali piękne róże z papieru.

24.01.2020 r.

Ferie zimowe – Dzień w Krainie Muminków, w programie znalazły się : Muminkowe gry i zabawy integracyjne, warsztaty literackie, głośne czytanie, zapoznanie się z teatrzykiem kamishibai, praca plastyczna oraz tworzenie postaci Muminka i Panny Migotki.

14.05.2019 r.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Teatr MASKA z Krakowa zaprezentował autorski spektakl profilaktyczno-edukacyjny z cyklu „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.
Na widowni zasiadło około 150 dzieci przedszkolnych i szkolnych ( kl.I ).

Głównym celem dydaktycznym przedstawienia było zachęcenie najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek.

#cojaczytam, #wolnelektury, Kampania promująca czytelnictwo/tworzenie memów i plakatów.

05.10.2019 r.

NOC BIBLIOTEK 2019

W spotkaniu wzięło udział 14 uczestników w wieku 7-14 lat.

Spotkanie rozpoczęło się następującą zabawą : zadaniem każdej osoby było podanie swojego imienia i rzeczy którą lubi, zaczynającą się na pierwszą literę swojego imienia: „Mam na imię Kasia i lubię krówki”. Kolejna osoba powtarzała imiona i rzeczy osób będących przed nią…

Następnie przeszliśmy do głośnego czytania „Opowieści z Narnii”.

Kolejną zabawą było rzucanie cieni. Rozwieszono prześcieradło i ustawiono za nim lampę.

Grupa siedziała przed ekranem i miała za zadanie odgadnięcie co przedstawia osoba będąca za ekranem. Kreatywność uczestników nie miała końca….

Kolejna zabawa polegała na zapamiętaniu książek w określonym czasie. Stopień trudności zależny był od wieku uczestnika. Zostały wyłożone książki i osoba musiała zapamiętać tytuły, wyjść i zamknąć drzwi, reszta chowała jedną książkę i zadaniem było odgadnięcie brakującego tytułu.

Punktem kulminacyjnym naszej Nocy Bibliotek 2019 byli Milionerzy Literaccy. Wszyscy odpowiadali na pytania i mieliśmy trzech milionerów!!!

Następnie przeszliśmy do zajęć artystycznych, były to mixmedia. Dzieci tworzyły prześliczne prace.

Kolejny etap obejmował zajęcia taneczne – improwizacje z wykorzystaniem słowa. Ostatnią częścią Nocy Bibliotek 2019 było wyświetlenie filmu „Ptyś i Bill” w reż. A. Charlota i F. Magniera, przekazanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

15.11.2019 r.

Zaduszki Wiechertowskie

Wieczór literacki w Kawiarni „ Mufinka” Marka Szabelskiego zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości ERNSTA WIECHERTA oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im.E.Wiecherta w Pieckach. Fragmenty prozy oraz wiersze czytali członkowie i sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta ; m.in. Czesław Ilwicki, Zofia Wojciechowska, Maria Jasińska,Maria Jarczewska, Halina Banach. W przerwach czytania prozy i poezji Ernsta Wiecherta wystąpił zespół WIBRAMFON z GOKSiR.

28.11.2019 r.

Zawód-bibliotekarz Samorządowe Przedszkole w Pieckach, lekcja biblioteczna / Grupa Biedronki i Krasnale.

29.11.2019 r.

Czytanie poezji przez uczestników Saloniku Literackiego oraz Hannę Szymborską przy akompaniamencie Grzegorza Piątka.

14.12.2019 r.

Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych/budki lęgowe MPK

Accessibility Toolbar