Noc Muzeów

nOc muzeów

18 maja 2019 r.

W dniu 18.05.2019 r. o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym im.Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbyła się Noc Muzeów. 

Jedną z atrakcji był pokaz robotów jeżdżących, składających się z klocków LEGO TECHNICRoboty były stworzone przez uczniów szkoły Podstawowej w Pieckach pod pieczą Pana Dawida Bijaczewskiego, nauczyciela, który zajmuje się m.in. zajęciami robotyki w szkole w Pieckach. Jeden średniej wielkości robot można złożyć w ciągu 8 godzin plus mechanizm który je napędza. Wśród robotów mogliśmy zobaczyć samochód ciężarowy, wywrotkę, koparkę oraz węża który sam się poruszał i reagował na ruch przeszkody i wiele innych. 

W budynku Muzeum gościliśmy pracownika Mazurskiego Parku Krajobrazowego Panią Martynę Kwiatkowską, która opowiadała o ścieżce która będzie się znajdować wokół Pieckowskiego stawu. 

W Izbie Muzeum Fundacja Terra Desolata opowiadała o wierzeniach pt. „Perun czy Piorun”, a opowieść potęgowała burza, która tego dnia odwiedziła Piecki. Członkowie Fundacji prowadzili także eksperymenty związane z prądem, wykorzystując kulę elektrostatyczną.

Od godziny 18.00 do 21.00 Muzeum było otwarte dla zwiedzających gości którzy mogli się dowiedzieć o historii i znaczeniu figurek glinianych zbieranych latami przez Panią Walentynę Dermacką. Zwiedzających oprowadzał kustosz muzeum Pan Grzegorz Piątek.

Accessibility Toolbar