Jubileusz 40-lecia


29 września 2019 r.  obchodziliśmy jubileusz powstania Gminnego Ośrodka Kultury w Pieckach.


Przy wejściu każdy z Gości otrzymał od nas drobny upominek- przygotowaliśmy wspólnie magnesy z naszym nowym logo na pamiątkę wydarzenia oraz można było poczęstować się wypiekami podarowanymi przez Majonezy Kętrzyńskie.

Na sali widowiskowej mogliśmy obejrzeć pokaz laserowy przygotowany w prezencie przez firmę lasery NuMedia Polad – pokaz obejmował prezentację dorobku 40 lecia Domu Kultury oraz pokaz przestrzenny. Następnie wystąpił olsztyński zespół Anette Music.

Po życzeniach złożonych na scenie przez Pana Artura Chojeckiego Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Panią Małgorzatę Grzymkowską Dyrektor ŚDS w Pieckach, Pana Krzysztofa Wittbrodta Dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Pana Lecha Gołębickiego Dyrektora CKiT w Mrągowie, Panią Agnieszkę Kurczewską Wójt Gminy Piecki i Pana Tomasza Jasinowicza przewodniczącego Rady Gminy, poczęstowaliśmy naszych Gości
tortem przygotowanym przez Piekarnię Cukiernię Szabelski.

Kolejnym punktem programu były występy grup aktualnie działających w Domu Kultury: Intro i Happy Kids prowadzone przez Panią Małgorzatę Duszak, WibramFon, Pegaz, Pieckowianie i Mazurski Ton prowadzone przez Pana Bogdana Bzurę, Zaczarowane Gitary Pana Grzegorza Piątka, Iskierka Nadziei prowadzone przez Panią Zofię Chrostek i Pana Stanisława Czejdo.

Po występach odbył się wernisaż wystaw jubileuszowych, których honorowym kuratorem była Pani Aleksandra Żabińska. Wystawy były odtworzeniem tychże z dnia otwarcia Domu Kultury: malarstwo Pani Aleksandry Żabińskiej, koronki Pani Marzenny Balcerczyk, rzeźby drewniane Pana Ryszarda Romanowskiego oraz gliniane figurki Pani Władysławy Prucnal ze zbiorów Muzeum Regionalnego.

Podczas oglądania zbiorów Goście mogli wysłuchać recitalu Pana Cezarego Nowakowskiego. Przygotowaliśmy także kroniki Domu Kultury. Wśród nich były także 2 kroniki Gminne prowadzone przez Panie Walentynę i Marię Dermackie. Były wystawione także Wieści z Piecek- gazeta Gminna prowadzona w latach 2003-2012. 

To, czego Goście nie znaleźli w tych zbiorach staraliśmy się umieścić na tablicach pamiątkowych. Obok kronik powiesiliśmy fotolustro, w którym można było zrobić sobie pamiątkowe selfie.

W czasie wernisażu można było skosztować poczęstunku przygotowanego przez Pana Roberta Wardaka właściciela Kurki Wodnej w Zgonie.
Następnie odbyły się rozmowy i wspomnienia prowadzone przez naszego ambasadora wspomnień Pana Zdzisława Piaskowskiego. Na kanapie podarowanej przez firmę DCM zasiedli: Pan Jan Narewski i Pan Jan Grzebisz.

Dziękujemy Pani Agnieszce Kurczewskiej Wójt Gminy Piecki i Radzie Gminy za pomoc i zaufanie. Dziękujemy wszystkim naszym Gościom, mamy nadzieję, ze czuliście się u nas jak w Domu.

Accessibility Toolbar