Dni Piecek

dni piecek

05-07 lipca 2019 r.

W Dniach 5-7 lipca w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbywał się I Festiwal Ceramiki. Swoje stoiska wystawili ceramicy i garncarze z całej Polski oraz goście z Ukrainy. Przez trzy dni w Muzeum odbywały się liczne warsztaty, pokazy i wspólne wypały ceramiki w technice raku.

Główna część obchodów Dni Piecek odbyła się 6 lipca. Wydarzenie rozpoczęto na sportowo – meczem pieckowskich oldboyów z tzw. „resztą świata”. Jak twierdzą zawodnicy i kibice, wynik nie był tutaj najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa.

Na scenie amfiteatru zaprezentowali się lokalni artyści. Zespoły działające przy Domu Kultury: „Pegaz” i „Wibramfon”.  Muzyczny wieczór upłynął przy zdecydowanie rockowych dźwiękach. Olsztyńskie zespoły Kapiszony i Traffic Junky zdobyły uznanie w oczach publiczności.
Gwiazdą był świętujący 40-lecie legendarny Oddział Zamknięty. Co ciekawe, zespół jest równolatkiem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach. Koncert był więc świetną okazją do podwójnej imprezy urodzinowej przy takich nieśmiertelnych hitach, jak m.in. „Party”, „Andzia i ja”, „Ten wasz świat” czy „Obudź się”. Wieczór zakończył w tanecznych rytmach zespół disco polo Centrum z Ełku.

Sponsorzy i Partnerzy:
Port Lotniczy Olsztyn Mazury
Agro Sokołów F1 – Włodzimierz Komorowski
Warmińsko – Mazurski Bank Spółdzielczy
Spółdzielnia Handlowa w Pieckach – Ewa Kiryluk
Kurka Wodna – Robert Wardak
Mlekpol
Instalatorstwo Elektryczne Krzysztof Pietrzykowski
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej
Żwirek Brejdyny – Państwo Skwiot
Karczma Zacisze
Związek Ceramików Polskich
A & T Ceramika
Szkło i Ceramika
Cech Zdunów Polskich
Mistrzowie Zduńscy